Gród Kraka to niezwykłe miasto, do którego powraca się często. Ten ośrodek jest zaletą Polski w Unii Europejskiej. Nic dziwnego – to miejsce jest jedyne w swoim rodzaju.

Kraków główne miasto Polski południowej. Leży na rozstajach znaczących traktów kolejowych i samochodowych. Łatwo więc tu dojechać z każdego zakątka Polski, a nawet zza granicy dzięki miejscowemu lotnisku. Niezapomniana atmosfera naszego miasta przyciąga jak magnes, szczególnie czuje się to na eleganckim Rynku, wobec tego każdy obieżyświat powraca tu po wielokroć, a z każdym przyjazdem odkrywa coś nowego.

Gród podwawelski to po pierwsze miasto studentów i to oni tworzą w tym miejscu ten niespotykany koloryt, do tego to centrum kultury i sztuki. Ale aczkolwiek młody duch pojawia się nad Krakowem, historia i wielowiekowa przeszłość przeszywa pod każdym względem i jest widoczna na w każdym zaułku.

Aby to zauważyć, należy przespacerować się najbardziej znaną trasą w Krakowie – Drogą Królewską, ciągnącą się od Barbakanu na Wawel.